Zakonski jubilanti 2016

V soboto zvečer, 10. decembra 2016,  so se v cerkvi svete Ane v Cerknem zbrali zakonski jubilanti iz vseh naših župnij. Devet zakonskih parov se je prišlo Bogu zahvalit za 10, 20, 25, 30 in 40 let skupnega življenja. Sveto mašo je daroval župnik Matej Kobal, ki je zakonce nagovoril, na koncu pa so skupaj obnovili zakonsko obljubo. Pri maši so z uvodom v mašo, branjem beril, prošnjami in pozdravom miru sodelovali jubilanti in člani zakonske skupine. Da je bilo praznovanje res slovesno, je z ubranim petjem poskrbel domači pevski zbor.

Po maši so se jubilanti zbrali v župnišču, kjer so jim člani zakonske skupine skupaj z duhovnikoma pripravili skromno pogostitev. Pridružili so se jim tudi cerkveni pevci, ki so praznovanje obogatili s pesmijo. Za piko na i je s svojim obiskom poskrbel Frence s svojo teorijo, da zakon zdrži ali pade zgolj zaradi ene posvetne stvari – pralnega stroja.