Župnijski praznik svete Katarine v Otaležu 2016

V Otaležu župnijski praznik svete Katarine vedno praznujejo z več nameni – tokrat so se v nedeljo, 27. 11. 2016 pokrili prazniki župnijske zavetnice, nedelje Karitas in 1. adventne nedelje. Vedno je lepo, ko skupnost praznuje in tudi tokrat ni bilo nič drugače. Izmenično petje odraslega zbora in sveže ustanovljenega otroškega zborčka je k bogoslužju dodalo praznično vzdušje. Sodelovanje mnogih sodelavcev pri uvodu, branju beril, prošnjah, prinašanju darov in pozdravu miru pa je dalo vedeti, da je župnija kljub majhnosti in raztresenosti lahko močna, če so ljudje v njej pripravljeni sodelovati in se medsebojno spodbujati. Župnik Matej Kobal je med mašo blagoslovil adventne venčke pred oltarjem in tako blagoslovil trud otrok in staršev, ki so jih dan prej skupaj izdelali.

Ker je po sveti maši iz župnišča že prijetno dišalo, so župljani ob okusnem pecivu, toplem čaju drugih tekočih dobrotah z veseljem posedeli tudi v dvorani. Lepo je, ko se župnijska družina poveže, še lepše pa, ko je videti mlade obraze in voljo, da skupnost bogatijo in nadgrajujejo.