Cecilijanka v Novakih

Praznovanje ob godu sv. Cecilije se je letos odvijalo v Novakih, v soboto 19.11.2016. Kmalu po 17. uri je v Novake pripeljal avtobus poln pevcev dobre volje iz vseh cerkljanskih župnij. Zbrali smo se v cerkvi Sv. Tomaža in imeli skupno vajo pod taktirko Pavla Magajne in ubranimi prsti organistke Ane Rejec. Ob 18h smo s skupnim petjem sodelovali pri sveti maši, ki jo je za nas pevce daroval župnik Matej Kobal. Mašo so oblikovali pevci gostitelji, na koncu pa se je vodja pevskega zbora Jasmina Špik lepo zahvalila vsem gostujočim pevcem, župniku ter zborovodju in organistki.

Srečanje pevcev smo nadaljevali v gasilnem domu, kjer je bilo prijetno toplo. S pesmijo smo presenetili tudi gospo Ivanko, ki že 74 let poje v cerkvenem pevskem zboru v Šebreljah. Pevski zbor v Novakih je poskrbel, da smo se domov vrnili dobre volje in polni vseh njihovih dobrot, ki so jih napekle gospodinje iz Novakov. Bilo je prijetno in dober glas do naslednjega srečanja ob godu Sv. Cecilije vsem pevcem.