Srečanje upokojencev, bolnih in ostarelih v Cerknem 2016

Medžupnijska Karitas Cerkno je v nedeljo, 2.10. 2016 popoldne, pripravila srečanje za starejše in upokojence. Tudi tokrat so bili v Cerkno povabljeni s celotne Cerkljanske in svojci ter prijatelji so poskrbeli, da se je srečanja lahko udeležilo čimveč tistih, ki nimajo lastnega prevoza. Ob pol tretji uri se je v cerkvi svete Ane pričela molitev rožnega venca, prav tako pa je bila v tem času priložnost za sveto spoved. Sveto mašo je daroval cerkljanski župnik Matej Kobal, mašo pa so z večimi uvodi obogatile tudi sodelavke medžupnijske Karitas in cerkljanski župnijski pevski zbor, ki ga je vodil Pavle Magajne. Med sveto mašo sta župnik Matej in kaplan Gašper podelila tudi zakrament bolniškega maziljenja vsem, ki so k njemu pristopili.

Druženje se je izpred oltarne mize preselilo v župnijski dom, kjer je že čakala pogostitev izpod rok prizadevnih gospodinj in sodelavk. Da ni zmanjkalo dobre volje, pa sta poskrbeli članici KUD Zarja Zakriž, ki sta s svojim skečem zbrane dodobra nasmejali. Hvaležni za lepo popoldne v sicer kislem vremenu, smo se v poznem popoldnevu z veselimi srci vračali vsak na svoj dom.