Peš romanje na Brezje 2016

Vsako leto je prva septembrska sobota namenjena peš romanju na Brezje. 3. september 2016 je bil torej že dolgo rezerviran datum za vse, ki smo se odločili peš ali kasneje z avtobusom poromati k Mariji Pomagaj.  Ob 5:30 zjutraj smo se na Počivalu zbrali vsi, ki nismo mogli spati ;). Po uvodni skupni molitvi in priprošnji za srečno pot, se nas je nekaj čez 50 še v temi podalo v smer proti Blegošu. Nekoliko manj zgovorni, sicer pa z dobrim tempom, smo hitro napredovali proti selški dolini in Železnikom, vmes pa seveda skupaj s šoferjem spremljevalnega vozila poskrbeli tudi za okrepčilne postanke. Pred prvim zaresnim vzponom iz Železnikov proti Kališam smo se, tako mi kot sonce, že popolnoma zbudili, vendar je kava na Kališah vseeno zelo prijala. V prijetni menjavi sence in sonca se je pot nadaljevala proti Lajšam, mimo Jamnika nato pa s spustom v Lipnico ter naprej skozi Srednjo Dobravo, Otoče in po prijetni ravnini proti Brezjam. Zadnji del poti smo prehodili ob molitvi rožnega venca, ki se je kljub hrupu okolice prijetno vključila v Božje stvarstvo. Pri romarski cerkvi so nas že pričakali romarji naših župnij, ki so na Brezje prispeli z avtobusom. Imeli smo ravno še toliko časa, da smo se osvežili in sicer utrujeni, ampak s svežimi mislimi, pristopili k sveti maši ob 17:30 uri. Cerkljanski župnik Matej Kobal je daroval sveto mašo, po svojih močeh pa smo sodelovali tudi zbrani v cerkvi. Priporočili smo se Mariji Pomagaj in ji v naročje položili marsikatero prošnjo in zahvalo.