Družinski maraton Franja 2016

Vemo, da je na cerkljanskem kar nekaj številnih družin. In ker je znano, da je zdrav duh v zdravem telesu, smo se letos kot predstavniki župnije Cerkno udeležili družinskega maratona Franja, ki je potekal v soboto, 11. junija 2016 popoldne, na trasi Ljubljana-Domžale-Ljubljana. Vremenska napoved ni bila ravno spodbudna, vendar je zmagala cerkljanska vztrajnost in pozitivna trma, ki ju ni pregnal niti močan naliv na poti do Ljubljane. Tako odrasli kot otroci smo se pogumno postavili na štart v ljubljanskem BTCju in upali, da nam bo prisotnost cerkljanskega župnika Zorana pomagala pri odganjanju dežnih kapelj :). 32 nas je bilo prijavljenih s cerkljanskega področja in lepo smo se pomešali med množico več kot 2500 kolesarjev iz cele Slovenije. Tretjino poti smo uživali v oblačnem, a toplem vremenu, z mnogimi navijači ob poti. Naslednjo tretjino nas je pošteno namočilo, ker oblaki kljub prošnjam niso zdržali pod težo nabrane vode v ozračju. Ampak ni bilo slišati vzdihovanja, prav vsi smo bili odločeni, da dosežemo cilj. Ob močnem spodbujanju domačinov ob cesti smo zadnjo tretjino 25 kilometrske poti spet prevozili v suhem vremenu in na cilju smo bili ponosni vsi. Sicer premočeni, ampak veselih obrazov smo potrebovali kar nekaj časa za preoblačenje in tako žal zamudili podelitev nagrad, kjer smo bili proglašeni za drugo najštevilčnejšo organizirano ekipo na prireditvi, dve naši družini pa sta bili tudi med najštevilčnejšimi prijavljenimi družinami. Kjer je volja, tam je pot in z Njim v mislih smo bili to sobotno popoldne veseli pričevalci aktivnega družinskega življenja.