Romanje ob kapelicah 2016

Maj se bliža koncu in tudi letos nismo pozabili na tradicionalno šmarnično romanje ob kapelicah. V nedeljo, 22.5.2016, nas je sonce tako prijazno obsijalo, da se je bilo vabilu v medžupnijskih oznanilih prav težko upreti. Na mostu za Jagršče se nas je ob dveh popoldne zbralo nekaj čez 60. S pesmijo, uvodom in blagoslovom cerkljanskega župnika Zorana Zornika smo začeli nekajurno romanje. Ob kapelicah smo tokrat molili svetli del rožnega venca in se ob njem spomnili dogodkov v Fatimi in njihovega sporočila za nas. Spet smo grizli v klance naše hribovite pokrajine, se sprehodili po grebenih, se spuščali v grape in preko vode spet zagrizli v nov hrib. Kapelice v Rovtu, v Grepiš, na Jezeru, pr' Rjavcu, na Rup in končna postaja, cerkev sv. Florjana v Idrijskih Krnicah, so nam nudile nekoliko fizičnega počitka, hkrati pa tudi duhovne okrepitve ob molitvi in premišljevanju. Do Idrijskih Krnic se je nabralo preko 80 peš romarjev, v cerkvi pa se nam je ob šmarničnem branju in litanijah Matere Božje pridružilo še mnogo domačinov in drugih romarjev. Vsako leto se veselimo številčne udeležbe iz vseh cerkljanskih župnij, nič manj pa tudi vseh, ki se nam pridružijo iz spodnjeidrijskega konca. Naj nas Fatimska Marija, ki v mesecu juliju prihaja med nas, še okrepi in opogumi, da bi odprli vrata svojega srca.