Romanje k svetim vratom v Log pri Vipavi

V soboto, 7.5. 2016 smo verniki dekanije Idrija-Cerkno poromali k svetim vratom v Log pri Vipavi. V spremstvu vseh sedmih dekanijskih duhovnikov smo se zbrali pod plaščem Marije – Tolažnice Žalostnih. Pred mašo smo zmolili veseli del rožnega venca, mnogo vernikov je pristopilo k zakramentu svete spovedi. Sveto mašo smo začeli pred cerkvijo z molitvijo pri svetoletnih vratih ter se nato z vstopom skozi sveta vrata zbrali ob oltarju. Sveto mašo je ob somaševanju ostalih dekanijskih duhovnikov daroval dekan in cerkljanski župnik Zoran Zornik. Po sveti maši smo se ustavili še ob Najsvetejšem, zapeli litanije Matere Božje in v tihoti še mnogo prošenj položili v Njegovo naročje. Naj najdemo prava sveta vrata za pot proti večnemu življenju, kot nas je ob koncu spodbudil župnik Zoran Zornik.