Otroci sv. Ane - 4.srečanje 2015-2016: Božična zgodba

V soboto, 16. decembra 2015, smo se z otroki sv. Ane vživeli v dogajanje božične noči. Najprej smo ob slikanici BOŽIČNA ZVEZDA spoznali, kako je svetla zvezda kazala pot pastirjem, kraljem in živalim k novorojenemu Jezusu v hlevček pri Betlehemu. Nato smo v Svetem pismu opazovali in opisovali sliko svete družine v hlevčku. Zapeli smo pesem Poslušajte vsi ljudje. Sledilo je ustvarjanje ovčk: na jajca iz stiropora smo lepili vato in glavo iz papirja ter jim dodali noge iz lesenih palčk. Šli smo v cerkev, kjer smo se dogovorili, kako bomo sodelovali pri družinski božični maši.

Na sveti večer smo prišli k sveti maši in s seboj prinesli ustvarjene ovčke. Med pridigo smo pred oltarjem skupaj postavili jaslice. Po povabilu župnika Zorana so najbolj korajžni otroci iz cerkve prinašali najprej sveto družino, osla, vola in pastirje, nazadnje pa smo poleg njih položili še naše ovčke.

Res lepo vodeno in globoko doživeto dogajanje svete noči!