Duhovna obnova za birmance v Otaležu 2015

34 razigranih birmancev se je v petek, 16. oktobra 2015 zvečer, zbralo v Otaležu, kjer so pričeli svojo prvo birmansko duhovno obnovo. Sveta maša je bila uvod v večer, v katerem smo skupaj z župnikom Zoranom Zornikom najprej spregovorili o pomenu duhovne obnove, nato narisali plakat o vlogah in pomenu žive Cerkve, večer pa se je prijetno zaključil s filmom o mladostniškem iskanju in odločitvah.

Noč je bila mirna in spočiti smo nadaljevali z zajtrkom in delom po skupinah. V dopoldnevu in popoldnevu so se prepletale župnikove misli, delo po skupinah in veliko lepega in navdušenega prepevanja. Ni manjkal niti sprehod v sončnem popoldnevu in adrenalinski ogled relija, ki se je prav ta dan odvijal po ovinkasti cesti mimo župnišča smiley. Marija, Rezka in Darija so nam pripravile odlično kosilo, pa tudi nad priboljški po kosilu se ni nihče pritoževal wink. Najpomembneje pa je bilo, da so birmanci pri vsem dogajanju zavzeto sodelovali, ustvarili čudovito sproščeno vzdušje in vsi skupaj smo se veselili sadov in zagnanosti te mlade generacije. Pri zaključni maši v soboto zvečer so se nam pridružili še starši, ki so videli svoje otroke ob oltarju in slišali njihovo glasno petje, ki je uspelo napolniti veliko otaleško cerkev. Naj Bog blagoslovi željo birmancev, da se v tem pastoralnem letu vsaj še enkrat srečamo na duhovni obnovi  in spet podoživimo božjo bližino in mladostno vzdušje.