Oratorij v Šebreljah 2015

Hočem biti svet!

Letos smo na  oratoriju spoznavali svetniški lik Dominika Savia. Kako postati svet? Dobili smo dokaj enostaven recept. Zastavimo:

• polno mero vztrajnosti
  • vrečo vsakodnevne molitve
  • posip pristnega veselja(dobimo pri igri, druženju, dejavnostih in izpoljnjevanju pripadajočih dolžnosti)

Vse skupaj narahlo razporedimo preko vsakega dne. Ravnamo pazljivo, držimo se čimdlje od prepiha slabosti. V primeru težav si pa nikar ne pomišljajmo poiskati pomoči bližnjega. Naš trud bosta varovala tudi Jezus in Marija, še posebej, ko bomo čutili, da ni več pravega okusa po svetosti.

Za dvig in svežino naših prizadevanj pa poskrbimo s spovedjo in obhajilom.

Recept je primeren za vse starosti. V njem so uživali tako otroci iz vseh okoliških župnij, se trudili domači animatorji, kaplan Gašper in župnik Zoran pa sta nam predstavila nekaj več o sestavinah in postopkih.

Strinjamo se vsi: "Bilo je su-u-u-per!"