Otroci sv. Ane - 1.srečanje 2015-2016: Jezus blagoslavlja otroke

V soboto, 19. 9. 2015, smo se z otroki sv. Ane zbrali v župnišču na 1. svetopisemski urici v letošnjem pastoralnem letu.

Najprej smo spletli mrežo prijateljstva, potem pa smo spoznali Sveto pismo, knjigo vseh knjig, iz katere bomo na naših srečanjih brali in spoznavali zgodbe o Jezusu, našem največjem Prijatelju. Župnik nam je ob čudoviti sliki povedal dogodek, ko je Jezus blagoslavljal otroke. Dogajanje smo dramatizirali in se vživeli v vloge različno starih otrok, staršev in starih staršev. Ko smo bili vsi zbrani ob Jezusu, je župnik vsakega posebej blagoslovil, tako kot je to delal Jezus.  Zapeli smo pesem Jezusa imamo radi in šli v cerkev. Spoznali smo tabernakelj, v katerem biva Jezus in ga pozdravili s poklekom in besedami: Jezus, rad te imam. Zmolili smo Sveti angel in se vrnili v župnišče, kjer je vsak dobil sliko – pobarvanko Jezusa z otroki, in se odpravili vsak na svoj dom.