Sveta maša na Jezeru v Masorah 2015

Prvo septembrsko nedeljsko popoldne je že vrsto let rezervirano za sveto mašo na Jezeru v Masorah. 6.9.2015 ob treh popoldne, smo se z vseh strani cerkljanskih in sosednjih župnij zbrali ob Marijini kapelici, kjer je letošnji koprski novomašnik Blaž daroval sveto mašo. Okrog oltarja so se zbrali še domači (cerkljanski) župnik Zoran, spodnjeidrijski župnik Miro, črnovrški župnik Srečko, domači kaplan Gašper in bogoslovec Gabrijel. V uvodu je Katarina pozdravila vse navzoče in nas priporočila božjemu varstvu pri delu, spomnila pa se je tudi vseh pokojnih iz Masor, ki so umrli v preteklem letu. Zbor pevcev, ki so se zbrali iz različnih župnij je tudi brez vaj ubrano zapel, Bog pa nam je po deževni soboti naklonil krasno, sončno nedeljsko popoldne. Po sveti maši se prav nikomur ni mudilo domov in z veseljem smo se zaklepetali in poskusili vse dobrote, ki so jih spekle okoliške gospodinje.