Romanje ob kapelicah 2014

Maj, najlepši mesec, posvečen Mariji. Nekaj bi manjkalo, če ne bi bil eden od nedeljskih popoldnevov namenjen peš romanju ob kapelicah od Želina do Idrijskih Krnic. Letos se nas je v nedeljo, 25. maja 2014 zbralo preko šestdeset, že pravo poletno sonce pa je napovedovalo lepo pot. Ob petih kapelicah smo se ustavili in iskali zavetje in senco: v Rovtu, v Grepišah, na Jezeru, pr' Cesarju in pr' Marku. Priložnostna knjižica z mislimi ob skrivnostih rožnega venca nas je spremljala, pesem združenih pevcev cerkljanskih in spodnjeidrijske župnije pa je z optimizmom odmevala med grapami in po grebenih.

Pet ur hoje ob vmesnem počitku in okrepčilu pri prijaznih domačinih vmesnih kmetij je hitro minilo. Ob cerkvi sv. Florjana v Idrijskih Krnicah se nam je pridružilo še precej domačinov. Mariji na čast in v priprošnjo smo skupaj s cerkljanskim župnikom Zoranom Zornikom, ki nas je spremljal celotno pot, zapeli še litanije Matere Božje. Zagotovo prijetno utrujeni smo se ob zadnjih sončnih žarkih umirjeni in opogumljeni vračali proti svojim domovom.