Otroci sv. Ane - 3.srečanje 2013-2014: Božična zgodba

V soboto, 12. 12. 2013, smo na 3. srečanju otrok sv. Ane spoznavali in doživljali Božično zgodbo. Najprej je vsak predstavil svojo družino in na zvezdico iz papirja narisal ali napisal njene člane. Zvezdice smo položili v krogu okrog svečke in zmolili Sveti angel. Vživeli smo se v dogajanje zgodbe Hrupni hlev in ob Svetem pismu spoznali rojstvo Jezusa v revnem hlevčku v Betlehemu. Šli smo v cerkev in si ogledali postavljene jaslice. S skupnimi močmi smo našteli živali in osebe, ki jih bomo vanje postavili na sveti večer. Ker imamo Jezusa radi, želimo, da mu bo toplo in prijetno v jaslicah, zato mu bomo pri otroški božični maši prinesli darove: odejico, oblačila, seno, lonček in kruh. Kako bo to potekalo, smo že danes preizkusili in zapeli pesem Tam stoji pa hlevček. Vrnili smo se v župnišče in ustvarili vsak svojo ovčko.

Res prijetno doživeta skrivnost Božične noči!