Avtor: zucerkno Objavljeno: 11. 09. 2013

Peš romanje iz Turnišča na Sveto Goro

V petek, 6.9.2013, kmalu popoldne, so pri nas v Cerknem poiskali zatočišče romarji, ki so svojo peš pot na čast Materi Božji začeli v prekmurskem Turnišču. Peš pot jih je vodila preko vseh pomembnih Marijinih božjih poti, preko Ptujske gore, Zaplaza, Brezij preko Cerkna v smeri Svete Gore. Gospodinje so jim pripravile večerjo, potem ko so se malo odpočili. Zvečer so sodelovali pri večerni sveti maši, nato pa legli k zasluženemu počitku v eni od učilnic v župnišču. Zgodaj zjutraj so se v župnišču še okrepčali, potem pa krenili na pot proti Sveti Gori, ki so jo dosegli za Marijin rojstni dan.
Na pot iz Cerkna so krenili zgodaj zjutraj z blagoslovom domačega župnika. Ob tem je nastala tudi slika.