Sveta maša na Jezeru v Masorah 2013

Popoldne prve septembrske nedelje je bilo, kot že veliko let doslej, namenjeno sveti maši na Jezeru v Masorah. Dopoldanski dež nas ni prestrašil in precej ljudi se je do tretje ure zbralo okrog oltarja na prostem. Domačemu župniku Zoranu, spodnjeidrijskemu župniku Miru ter bogoslovcu Blažu se je tokrat prvič pridružil kaplan Gašper, ki mu je zato tudi pripadla vloga glavnega mašnika. V en zbor združeni pevci pevskih zborov vseh prisotnih župnij vsako leto znova dokazujejo čudovito moč združevanja in tudi tokrat so sveto mašo polepšali z ubranim petjem. Domačini so pripravili lep in spodbuden uvod ter sodelovanje pri sveti maši, poskrbeli pa so tudi, da se po maši nismo imeli volje prav hitro razkropiti smiley.

Verniki vseh cerkljanskih in sosednje spodjeidrijske župnije smo se ustavili v prijetnem vzdušju in ob številnih dobrotah, za katere so se spet velikodušno potrudile domače gospodinje. Vsakoletno srečanje torej, ki smo ga veseli prav vsi – verniki, ki imamo dober razlog za srečanje in popoldanski sprehod ter domačini, ki vsako leto z veseljem sprejmejo vse, ki obiščemo ta lep kotiček v Masorah. Bog pa je vedno znova tisti, ki naše prošnje in zahvale zna povezati  v lep šopek, ki ga v srcih prinesemo pred Marijino kapelico na Jezeru.