Sv. Katarina - praznovanje župnijskega praznika v Otaležu

Nemalokrat nam je ob župnijskem prazniku svete Katarine v Otaležu ponagajalo vreme. Letos pa je zmagala dobra volja in veselje ob pričakovanju škofovega obiska. Ob župnijskem prazniku smo se odločili medse povabiti koprskega škofa dr. Jurija Bizjaka, ki je praznovanje v nedeljo, 25. novembra 2012, polepšal z darovanjem svete maše in kasnejšim blagoslovom obnovljene fasade otaleškega župnišča. Sončni žarki, ki so si med sveto mašo utrli pot skozi meglo v cerkev, so bili simbol našega truda v zadnjih mesecih. Z veliko prizadevnostjo mnogih župljanov je bila obnovljena fasada župnišča. Mnogo skritih talentov se je priključilo raznim skupinam v župniji, nenazadnje je pri maši prvič zapel tudi otroško-mladinski pevski zbor. Vse to nam daje slutiti, da ne gradimo samo na materialnih stvareh, ampak znamo pogledati tudi globlje s tistim zaupanjem, s katerim so vero ohranjali naši predniki.

Po sveti maši, ki je potekala ob somaševanju župnika Zorana Zornika in domačega pevskega zbora ter posameznih župljanov, smo se ustavili še ob dobrotah, ki so jih spekle mnoge gospodinje. Malo klepeta in kar nekaj ljudi iz sosednjih župnij je dnevu dodalo še več prazničnosti. Ob farnem prazniku pa smo se predvsem priporočili sveti Katarini, da bi znali začeto delo nadaljevati ter vztrajati na vrednotah in z dejanji, ki bi našo skupnost samo še utrjevali.