Medžupnijsko srečanje ŽPS 2012

September je pravi čas, da se po poletnem oddihu obnovijo moči in ideje tudi znotraj župnijskih pastoralnih svetov. Letos smo se v soboto, 22. septembra 2012, drugo leto zaporedoma v Otaležu zbrali člani vseh petih župnijskih pastoralnih svetov naših župnij.

30 udeležencev je dopoldne pričelo v cerkvi, kjer smo s kratko molitvijo prosili za blagoslov tega dneva. Župnik Zoran Zornik nam je v nagovoru predstavil nekaj točk, ki so pomembni temelji za leto vere, ki je pred nami. Da pa ne bi ostali le pri teoriji, smo se, po kavi in pecivu v župnišču, razdelili v tri skupine. Uro in pol smo v delovnem ozračju delili svoja mnenja in oblikovali predloge za naše bogatejše duhovno življenje  v letu vere. Skupni plenum ob koncu srečanja nam je dal vedeti, da nas čaka še veliko dela na molitvenem, občestvenem in karitativnem področju. Oblikovali smo nekaj sklepov, ki se jih bomo v tem pastoralnem letu trudili še posebej pozorno izpolnjevati. Z Božjim blagoslovom in okrepljenim upanjem smo se vrnili v svoje domače župnije, kjer bodo sklepi zaživeli v realnem vsakdanu.