Avtor: zucerkno Objavljeno: 29. 05. 2011

Romanje

Že okrog 10 let se verniki župnije Šebrelje v maju zberemo sredi vasi in se odpravimo proti kapelici "v Lošk".

Na sončno popoldne, v nedeljo 29. maja, se nas je zbralo več kot 30. Pot nas je vodila skozi prijeten hlad gozda, po makadamski poti mimo posameznih šebreljskih domačij. Prijetno pot je med umirjenim pogovorom prekinjalo le glasno ptičje petje, ki nam je dalo vedeti, da po gozdnih stezicah med grapami, takšne množice ljudi živali niso vajene. Po dobri uri in pol prijetne hoje smo čez skalni rob zagledali kapelico, ki je bila naš cilj. Župnik Zoran in kaplan Boštjan sta ubrano zapela litanije Matere Božje, ki so jim svojo noto dodali še pevci šebreljskega pevskega zbora. Marijina pesem za konec je prijetno napolnila drevesne krošnje in preglasila tudi šumenje vode iz bližnje grape. Pot nazaj proti izhodišču pa je imela še postanek na domačiji tik pred vasjo, kjer smo se za družaben zaključek nedelje še telesno okrepčali.

Romanje "v Lošk" v slikah